تبلیغات
مهندسی برق - سنسورهای سطح هیدروستاتیکی و خازنی BInp

ارتقا رشد علمی و خدمات آموزش هر چه بهتر ارزوی ماست.کلیه پروژه ها و پایان نامه های تحقیقاتی و خصوصا مهندسی برق انجام می شود

سنسورهای سطح هیدروستاتیکی و خازنی BInp

نویسنده :omid shamsara
تاریخ:شنبه 13 آبان 1396-06:00 ب.ظ

روی قسمت نوک بدنه، قسسمت خاصی برای یک گلوله1.5inch  جهت بررسی مسیر در نظر گرفته شده است. SASE روی دو بورد مدار چاپی الکترونیکی سوار شده است، بورد 1 شامل lantronix Xport[3]،کنترلر منبع توان، تبدیل کننده DC-DC و مبدل وبورد 2 شامل معکوس کننده C=>F و فلش میکرو کنترلر می‌باشد

شکل الکتریکی بورد شامل اترنت اینترفیس‌ها و ولتاژ منبع توان می‌باشد.Xport به عنوان دستگاهی برای اتصالات اترنت 10BASE-T/100BASE-TX است؛ به راستی پلی بین شبکه‌های محلی اترنت و پورتUART(دریافت کننده و انتقال دهنده همزمان) میکروکنترلر می‌باشد.

منبع کنترلر و مبدل DC-DCاز سنسورهای الکتریکی، برای منابع قدرت بی خطر استفاده شده است. ولتاژ ورودی48V و ولتاژ خروجی+3.3V است؛ مبدل از پوشش گالوانی بین مدار الکتریکی خارجی و سنسور الکتریکی به کار برده شده است.دیاگرام مدار الکترونیکی تابعSASE،

همه مدارات الکتریکی تحت میکروکنترلر راه‌اندازی می‌شوند. در آخر توسط فرمان متصدی کامپیوتر، تابلو از طریق پورت UART میکروکنترلر و توان اترنت اینترفیس کنترل می‌شود.عملکرد الگوریتم داخلی میکروکنترلراز طریق حافظه فلش می‌باشد.  مبدل C=>F برای تبدیل‌اندازه گیر خازنی سطح آب در فرکانس، یا به طور ساده تر آن یک اسیلاتور با تحریک خودکار می‌باشد. فرکانس اسیلاتور با مقدار مونیتورینگ ظرفیت C رابطه دارد؛ نتیجه تکرار فرکانس پالس توسط میکروکنترلر از طریق پورت ورودی I/O  است. زمان شمارش روی زمان شمارش پالس اسیلاتور وابسته است؛ برای شمارش سطح آب در حدود 1.3s سنجش پریود اسیلاتور مورد نیاز می‌باشد. سنسور دما AD22100، نوع سیلیکات از سری دستگاه‌های آنالوگ برای سنجش دمای آب استفاده می‌شود. ADC برای سنجش دمای SASE الکترونیکی در بورد میکروکنترلر به کار شده است؛ رزولوشن دما در حدود 0.1 درجه سانتی گراد می‌باشد.

 

سنسور سطح اولتراسونیک:

سنسور سطح اولتراسونیک  ULSE به عنوان سنسورSASE، برای کار در سیستم‌های سطح هیدروستاتیکی جهت مونیتورینگ کردن وضعیت نوسانگر عمودی طراحی شده است. متناسب با وسط لوله‌های ارتباطی آب، سطح آب در رنج 2.5mm-/+ می‌باشد. رنج دمایی ULSE، 0.2 میکرومتر با یک دقت از پنج میکرومتر بالای رنج سنجش  5mm است. سنجش سطح آب، توسط دادن یک پالس از سنسور ULSE است. وضعیت هیدرو اولتراسونیک به خوبی شناخته شده و روشی برای سنجش مسافت برای کاربردهای وسیعی می‌باشد. یکی از روش‌های دقیقی که توسط  Markus Schlosserو Andreas Herty در در کارگاه بین المللی 7th روی مسیر پدال گاز گزارش شده است. تصورشان تنها وضعیت سطح آب ظرف نیست بلکه همچنین دو سطح با

این نتیجه یک واقعیت را دنبال می‌کند که همه مدل‌های سنسورهای سطح اولتراسونیک برای همان هدف، سیستم‌های سنجش سطح هیدروستاتیکی، برای سنجش دقیق جابجایی عمودی در ساختمان پدال گاز استفاده می‌شود. سنجش اولتراسونیک پالس اکو، موقعیت سطح آب آزاد در ظرف یا مکان منبع بازتاب کننده درون آب توسط سنجش دقیق زمان لازم برای تولید یک پالس اولتراسونیک کوتاه توسط یک مبدل در طول یک غلطت، انعکاس از سطح آب یا منبع منعکس کننده و برگشت آن به مبدل را فراهم می نماید. دو راه سنجش زمان انتقال، توسط دو شمارش برای رفت و برگشت مسیر پیموده شده و ضرب در سرعت صوت در ماده ی مورد تست می‌باشد.

 

نتیجه در رابطه:       

 

رابطه‌ی ‏7‑1                                                                                                                             d=v.t/2

                                                                      

در اینجا d مسافت از منبع انتقال دهنده تا منبع منعکس کننده یا منبع آب آزاد، v سرعت امواج صوتی در آب و t زمان عبور در طول سنجش می‌باشد. معمولا تعیین مسافت عمودی بین منبع آب و وسط مسیر گلوله (Hw ) لازم است که در فرمول بیان شده:

 

رابطه‌ی ‏7‑2                                                                            Hw = (D2-D1)*t OF-t R1/t R2-t R1

                          

در اینجا D1 وD2 ‌اندازه گیر‌های خطی قسمت مرجع می‌باشند. آنها بعد از ساخت با یک دقت بالا می‌توانند‌اندازه گیری کنند؛ همچنین ULSEقابلیت تنظیم خودکار و نتیجه ی سنجش خالص وضعیت سطح آب با دقت بالا را دارد. علت قابلیت تنظیم خودکار، حذف جریان الکترونیکی منابع متفاوت می‌تواند باشد. در شکل 7-7، شمای عمومیULSE نشان داده شده است.

 

شکل ‏7‑7- شمای عمومیULSE

 

همه قسمت‌های بدنه از فولاد ضد زنگ با کمترین قسمت ساخته شده، که آن با یک ماده پلاستیکی انجام شده است. ULSE از مبدل اولتراسونیک، ظرف با لوله خروجی، قسمت مرجع و سنسور دما تشکیل شده است. قسمت مرجع شامل دو منبع مرجع با تنظیم‌اندازه گیر و یک گلوله 1.5inch برای بررسی مسیر قرار گرفته است. هیچ مدار الکترونیکی درون بدنه   ULSEوجود ندارد.

مدار الکترونیکی داخل یک باکس جداگانه در فاصله (بالاتر از 2 متر) از بدنه مکانیکی ULSE قرار دارد. برای‌اندازه گیر اولتراسونیک داخل آب، یک مبدل خاص، مبدل غوطه وری وجود دارد. مبدل برای قرار گرفتن در یک مایع محیطی طراحی شده است. آنها معمولا دارای یک مانع مانند یک ورقه برای کمک به افزایش انرژی صوتی داخل آب هستند. برایULSE یک مبدل کوچک شده برای تکنیک غوطه وری (H10KB3 ) از تولیدات Krautkramer  استفاده شده است. مبدل برای کار در زمان طولانی در وضعیت غوطه وری طراحی شده است؛ جزئیات توصیف انتخاب مبدل در گزارش ما در IWAA06 معرفی شده است.

 

ULSE  الکترونیکی:

؛ ایده اصلی سنجش دقیق نوسانات سطح آب از طریق استفاده از مسافت مرجع است که یکی از آن‌ها فاصله D1 بین دو منبع سمت آب مونیتورینگ و دیگری D2 بین یکی از این منبع و وضعیت پراب مرجع روی نوک قسمت بیرونی ظرف مرجع است.

 

 

این فواصل برای سنجش مکانیکی برای ماندن بدون سیستم و ثابت ماندن طول قسمت مرجع را دارد. برای ترکیب قسمت مرجع مبدل، مکان ته ظرف می‌باشد و همچنین انتقال دهنده پالس به داخل چند مایع (آب) است. سه سیگنال منعکس شده از مبدل با تاخیر دریافت می‌شود؛ مطابق با فاصله  R1وR2 مبدل OF برای هر منبع ، مبدل در یک وظیفه دریافت آنتن اولتراسونیک، پذیرفتن همه این سیگنال‌ها و انتقال آن‌ها به تقویت کننده و به شکل الکترونیکی برای سیگنال فرایند می‌باشد. هدف از ULSE الکترونیکی‌اندازه اختلاف زمانی با دقت بالا و نتیجه محاسبه مقدار می‌باشد. ULSE الکترونیکی در یک باکس جداگانه قرار دارد یک باکس برای سنسور ULSE  احاطه شده است.

 

اکس دارای 4 ارتباط دهنده می‌باشد که سه تا از آن‌ها برای اتصال مبدل، پراب دما، سیستم تحصیل داده و توان؛ اتصال چهارم برای کنترل سیگنال منعکس شده به کار می رود. دیاگرام مدار الکترونیکی تابع  ULSEدر شکل 7-10 نشان داده شده است. مدار الکترونیکی شامل دریافت کننده / انتقال دهنده، مقایسه کننده، TDC (مبدل دیجیتال زمان)، فلش میکروکنترلر، سیستم کلاک اسیلاتور، کنترلر توان، مبدل DC-DC  و ترانسفورمرمی‌باشد. همه مدارات الکترونیکی تحت میکروکنترلر کار می کنند؛ بعدا از طریق فرمان اپراتور از طریق توان اترنت اینترفیس کنترل می‌شود.

 

 

الگوریتم میکروکنترلر در اطراف حافظه فلش توزیع شده است؛ بعدا توان "ON" میکروکنترلر یک سنجش دور 10ms ایجاد می‌کند. آن پالس شروع کننده برای مبدل و TDC را شکل می‌دهد وترانسمیتر پالس الکتریکی برای مبدل را ایجاد می‌کند. دریافت کننده سیگنال منعکس شده را به مقایسه کننده ارسال می‌کند؛ مقایسه کننده سیگنال آنالوگ از انعکاس اسیلاتور به داخل شکل دیجیتال "ON/OF"  تبدیل  می‌کند.

برای دوری از تابعیت سنجش زمان به پالس منعکس شده، یک مقایسه کننده سطح صفر "zero level" به کار می برند.

 

در مقایسه کننده سیگنال آنالوگ، منعکس شده شبیه یک دسته کوتاه از نوسانات، ورودی به گیت می‌باشد. گیت موقعیت زمانی، مدت و حساسیت مقایسه کننده را پیش بینی می‌کند. همه این موارد اجازه می‌دهند که برای مثال اولین پالس مثبت بعد از اولین پالس منفی با میدان نوسانات بزرگ انتخاب شود. سیگنال ورودی به مقایسه کننده دارای سطح مرجع صفر و بهره به قدر کافی بزرگ می‌باشد؛ خروجی مقایسه کننده سیگنال STOP برای TDC تولید می‌کند. TDC فاصله زمانی بین شروع پالس و پالس آمده از مقایسه کننده را‌اندازه گیری می‌کند. میکروکنترلر کدهای دیجیتال از زمان‌اندازه گیری شده از  TDC و تبدیل به کدهای دیجیتال فاصله برای انتقال آن‌ها به کامپیوتر PC را بر عهده دارد.

میکروکنترلر همچنین دمای ظرف ULSE و دمای آب سمت ظرف را با کمک سنسور دما و بورد ADC می‌تواند‌اندازه گیری کند. سنسور دمای سیلیکون نوع AD22100 سیستم آنالوگ است که برای‌اندازه گیری دمای آب استفاده می‌شود.

رزولوشن دما 0.1 درجه سانتی گراد است. وظیفه میکروکنترلر و TDC همزمان کردن توسط سیستم کلاک اسیلاتور می‌باشد. Xport برای اتصالات اترنت 10BASE-T/100BASE-TX به کار برده می‌شود. کنترلر منبع توان و مبدل DC-DC منابع توان امن سنسورهای الکترونیکی می‌باشد. ولتاژهای ورودی +12V،+/-5V و 3.3V هستند. انتقال دهنده دارای پوشش گالوانی بین مدار الکتریکی ورودی و سنسور الکتریکی دارد.

 

 

سیستم به دست آوردن داده:

به دست آوردن داده از سنجش سطح توسط پایه شبکه‌های محلی روی توان اترنت اینترفیس‌ها و سیستم استاندارد فرمان "field point F1001 " ابزار بین المللی [6] می‌باشد. توان سرتاسر اترنت یا ورودی POE یک سیستم برای انتقال توان الکتریکی، طول دیتا، کنترل از راه دورجفت کابل پیچشی استاندارددر یک شبکه اترنت می‌باشد. ورودی POE تحت استاندارد تشخیص IEEE802.3af  به کار گرفته می‌شود. این تشخیص یک ولتاژ 48V DC را در سراسر دو تا از چهار جفت متغیررا روی یک cat3./cat5 ثابت می‌کند. کابل با یک ماکزیمم جریان 400mA برای یک توان 15.4W توان بار ماکزیمم کار می‌کند. دیاگرام تابع سیستم تحصیل داده (HLS. همه سنسورها ( نوع ULSEیا  SASE) توسط سوئیچ‌های استاندارد با قابلیت توان اترنت متصل می‌شوند.

 

این سوئیچ‌ها به شبکه‌های محلی از نوع اترنت متصل شده‌اند و کل تعداد سوئیچ‌ها به تعداد کانالشان لازم می‌باشند. طول کابل‌های اتصال شده بین سنسورها و سوئیچ‌ها در حدود 100m می‌باشد.

 

مقایسه دو نوع از سنسورها:

در طول 7 سال گذشته بیش از 200 سنسور از دو نوع توسط FNAL وSLAC ساخته و ارائه گردیده است. 80 سنسور SASE و 40 سنسورULSE دراواخر این سال‌ها ساخته شده و در ژانویه2008  به SLAC تحویل داده شده است.

سنسورهای اولتراسونیک در مقایسه با سنسورهای خازنی دارای مزایای زیر است:

 

·         دقت بالا

·  بیش ترین حساسیت روی نرخ نمونه‌اندازه گیری داده بدون وابستگی روی جریان الکترونیکی (زمان و دما) به علت قابلیت تنظیم در طول هر دور سنجش مستقل بودن از نسبت نویز / سیگنال در سطح سنجش

·         خطی بودن بالا از ضریب انتقال (سطح<= سیگنال خروجی)

·  کالیبره دقیق لازم نیست تنها سنجش صحیح دو سایز خطی برای قسمت مرجع نیاز است.

·         دقت‌اندازه گیر سطح توسط سنسور ULSE وابسته روی دقت قسمت مرجع می‌باشد

·         دارای قابلیت تنظیم خودکار است.

 

اما برای سنجش دقیق سطح با کمک سنسورهای SASE برای کالیبره صحیح توسط انتقال ضریبی از سنسور غیر خطی می‌باشد. تنظیم سنسورهای SASEدر رنج از 5mm با استپ از500 میکرومتر ساخته شده است. در شکل 7-12 منحنی غیر خطی از ضریب انتقال برای 80 سنسورهای SASE  نشان داده شده است. منحنی غیر خطی تقریبا با کمک تنظیم داده است در جدول 7-1 داده‌های ساکن غیر خطی وجود دارد. در شکل 7-13 منحنی غیر خطی از ضریب انتقال بعدها توسط 3 rd براساس پلی نومیال برای سنسورهای SASEمعرفی شده است. در جدول 7-2 داده‌های ساکن برای غیر خطی بعد از اینتر پلیشن نشان داده شده است. یک دقت سنسورهای SASE بعد از تنظیم صحیح، نیاز به ارزش 5 میکرومتر در رنج سنجش 5mm را می‌تواند داشته باشد.

 

شکل ‏7‑13- منحنی غیر خطی از ضریب انتقال

جدول ‏7‑1- داده‌های ساکن غیر خطی

 

 

 

 

 

سنسورهای خازنی تنها دو مزیت دارند:

·  سنسورهای خازنی گران نمی‌باشند؛ برای سنسور اولتراسونیک شکل مبدل روی هزینه اثر می گذارد.

·  سنسورهای خازنی برای سال‌های زیادی کار می‌کند؛ یک تجربه بزرگ کار با آن‌ها این را ثابت کرده است؛ سنسورهای اولتراسونیک تجربه ی کار با آن‌ها به وجود نیامده است.

 

پرسش‌های مهم:

1-  پایایی مبدل‌های اولتراسونیک چقدر است؟

2-  در چه مدتی آن‌ها بدون کاراکترهای اساسی می‌توانند کار کنند؟

 

نصب سیستم HLS به عنوان پیمان خطی نوسانگر مغناطیسی LCLS  یک تجربه جالب می‌باشد. این اولین سیستم HLS که شامل دو نوع متفاوت از سنسورهای سطح است خواهد بود.

 

 

 

1-1         سنسورهای سطح شناوری کابلی

توصیف عملکرد:وم:

سوئیچ‌های سطح KARI سنسور سطح مایع غوطه وری کابلی، پیشنهادی بی نظیر و پایایی برای یک رنج وسیعی از کنترل پمپ‌ها و درخواست‌های آلارم را دارا می‌باشد. خصوصیت مهم آن‌ها، توانایی در حس چند نقطه از سطح مایع تنها با استفاده از یک شناور است.این نتیجه در یک مثال، در یک دستگاه ساده که در موقعیت حس سطوح مختلف به کار برده می‌شوند. با اطمینان سوئیچ‌های شناوری KARI به طور جهانی در هزاران جا نصب و برقراری آن‌ها ثابت شده است. این سنسورها در 16 ترکیب مختلف برای تقاضاهای مختلف به کار برده شده؛ جزئیات مدل‌های متفاوت در بخش مشخصات داده شده است. سنسورهای KARI شامل یک سوئیچ شناوری آزاد که با یک پیوست محصور شده، پوشش و کابل رسانا می‌باشد. سمت شناور، سه سوئیچ مینیاتوری با وظیفه سنگین در گوشه‌های متفاوت قرار داردو در جلوی نقطه کابل، یک وزنه کنترلی ثابت شده است. سطح مایع بالا و پایین آمده و وزنه روی کابل، سبب حرکت سرازیری شناور خواهد بود. این عمل کج شدن باعث این است که سوئیچ‌های مینیاتوری در سطوح مختلف باز یا بسته شوند. سوئیچ‌های سطح به کار رفته به راحتی توسط حرکت وزنه جلو کابل یا تغییر دادن طول کابل میزان می‌شوند. سوئیچ به طور محکم در یک پوشش که با کف پلاستیکی و وزنه دریک کنار، پر شده است. شناور ناهموار و وزنه از پلی پروپیلن مقاوم ساخته شده است. کابل استاندارد از جنس PVC می‌باشد؛ دو نسخه از سنسور KARI وجود دارد. استاندارد سری واحدS، بزرگتر و دارای قابلیت‌های بیش تر ازسری کوچک تر( مینیاتوری) M است.

 

کاربردها:

  کاربردهای زیادی برای این سنسور وجود دارد از آن جایی که آن‌ها تقریبا در همه مایعات به کار برده می‌شوند.

بدون تاثیر از ماده شناوری یا خصوصیات سیال ( غلظت، رنگ، ترکیب معلق، خصوصیات پوشش،...) آنها همچنین به خوبی در محیط چسبناک کار می کنند. با حل مشکل اغتشاش، جدایی بین سوئیچ‌های سطح فراهم می‌شود. شانزده ترکیب مختلف اجازه می‌دهد که مدار کنترلی ساده تر شود. نرمال یک حالت درست کردن "make" (خاتمه) برای حالت فعال یک آلارم یا روشن شدن یک عمل استفاده می‌شود و یک شکستن "break" (بازشدن) برای استپ عمل به کار برده می‌شود. نصب و برقراری بسیار ساده می‌باشد زیرا سنسورهای سطح KARI، برای حرکت آزادانه و معلق بودن در تانک برای یک نقطه ثابت سیگنال طراحی شده‌اند. به کار‌انداختن سطوح بسیار ساده میزان می‌شوند.

 

 

 

کنترل نقطه‌های سیگنال‌های دو تایی در مقابل هم:

ساده سازی نقطه سیگنال سنسورهای سطح  KARI (مدل‌های  1Lیا 1H) سوئیچ روشن و خاموش کردن یک سطح می‌باشد. از قبیل سنسورهایی که به عنوان شاخص نقطه ای آلارم خوب کار کرده اما برای نگهداری سطوح مایعات در یک ظرف نا مناسب می‌باشند. سطوح تانک معمولا به وسیله پمپ‌ها یا کنترل والوهای الکتریکی سلونوئیدی در منبع یا خطوط آبگذر نگهداری می‌شوند. نگهداری سطح در یک نقطه به درستی مشکل می‌باشد اگر که جریانی داخل یا خارج از ظرف وجود داشته باشد، زیرا آن متضمن وجودسوئیچ‌های کنترلی است که پیوسته روشن و خاموش شوند.

این هدایت به پوشش پمپ کلفتی نیاز است؛ بنابراین عمل نرمال، داشتن دو سطح کنترلی می‌باشد (هیسترزیس یا باند مرده).

یک سطح پمپ یا والو روشن است و سطح دیگر خاموش می‌باشد؛ این حالت استفاده ای از قابلیت‌های بی نظیر سنسورهای شناوری سطح، KARI است. بعلاوه برای دو سیگنال مجزای سطح، سوئیچ‌های شناوری سطح استفاده می‌شوند؛ یک سوئیچ شناوری (مدل‌های  2Lیا 2H) می‌توانند برای تنظیم کردن مدار بین سطوح ON  وOF آماده شده‌اند. این گوناگونی به آسانی از 10inch تا 50inch  را تنظیم می‌کند؛ بعلاوه سنسورهای سطح KARI برای افزایش سهولت آلارم‌های بالا و پایین به خوبی برای کنترل سیستم پمپ‌های دو جزئی استفاده می‌شوند.

 

سازگاری شیمیایی – مقاومت در برابر از بین رفتن مواد:

با سنسورهای سطح استاندارد KARI، تنها مواد در تماس با مایع، شناور پلی پروپیلن،  وزنه،گوه پلی اتیلن و وظیفه سنگین پوشش کابلPVC می‌باشد. در نتیجه این سوئیچ‌ها توسط رنج وسیعی از مایعات بدون تاثیر می‌باشد؛ هر چند بعضی از مایعات سازگار با این مواد نیستند. برای این قبیل درخواست‌ها مواد مجازکابل(PTFE  وpolyurethance  ) موجود هستند. در تشخیص خرابی فاکتورهای کلیدی، دما و غلظت مایع و مقدارزمانی که شناور غوطه ورشده (قابلیت‌های شیمیایی ضمیمه برای جزئیات است) می‌باشد. ولو این که تغییر تناوب سوئیچ‌های شناوری KARI لازم است و انتخاب اقتصادی ممکن می‌باشد. کابل لاستیکی ATON برای وضعیت‌های فریز شده ترجیح داده می‌شود. کابل‌های TPU برای پایه ی نفت خام معرفی شده است. کابل پوشش PVC در دماهای پایین، خشک و سفت شده وهم چنین نفت خام جذب آن شده است.

 

سطوح به کار رفته:

در دیاگرام زیر، دارای توصیف نسبتی بین سطوح سوئیچ شده، مکان وزنه جلو کابل و بلندی نقطه ثابت شده می‌باشد.

              برای چندین سطح سوئیچ شده، شرط روی ارتفاع‌های مختلف می‌تواند وجود داشته باشد. در آن جا یک مینیمم سطح سوئیچ شده ی استاندارد، متفاوت از 10in وجود دارد؛ این گوناگونی به وسیله حرکت بیش تر وزنه دور از شناور افزایش می یابد. سطوح این نقاط سوئیچ شده توسط تغییر ارتفاعی که شناور هنگ شده در تانک خالی می‌تواند ایجاد کند تغییرمی‌کند. دو سطح دیگر از سه سطح سوئیچ شده با یک نسبت ثابت به سمت تعادل برده می‌شود. اگر این‌ها قابل تعدیل باشند یا رنج ارتفاع نرمال نامناسب می‌باشند یک ترکیب از سوئیچ‌ها یا یک سوئیچ خاص می‌تواند سفارش شوند. برای مثال یک 3HE می‌تواند توسط یک 2H همراه با یک 1H کار کند.

 

وزن کابل:

       سوئیچ‌های سطح منفرد (آلارم بالا یا پایین) با معیار وزن ساخته نمی‌شوند. همه سوئیچ‌های سطح چند تایی با استاندارد وزن تهیه می‌شوند. برای وزن‌های سنگین ممکن است نیاز باشد اگر یک خطر قالب وجود داشته باشد از پوشش سخت and/or اگر مایع خیلی غلیظ یا چسبناک باشد استفاده می‌شود.   برای جزئیات APGاستفاده می‌شود. وزن تناوبی قابل تغییر در رنج زیر می‌باشد:

 

طول کابل:

       استاندارد طول کابل16ft فوت (5m) است؛  طول مجاز 50ft می‌باشد. 15ft هم چنین متغیر از ذخیره یا اصل می‌باشد که واحد استاندارد کابل ضخیم وظیفه سنگین با پوشش PVC می‌باشد. 

نمونه قطر دایره و وزن کابل به شرح زیر است: کابل‌های بلندتر برای سفارشات خاص آماده می‌شوند. یکی از این کابل‌ها، بیرون از سطح مایع به آسانی از میان یک باکس اتصال ضد آب یا اتصال دهنده محکم مایع استفاده می‌شود.

خصوصیات:

اهمیت کنترل تاخیرها:

        اتصالات استفاده شده در سوئیچ‌های سطح شناوری KARI، سوئیچ‌های مینیاتوری با اجرای عالی می‌باشند؛ اگر چه آن‌ها قابل تعدیل کردن جریان، بالای 250V AC است. زیرا آن‌ها غوطه ور در یک مایع هستند، این یک عمل خوب برای سوئیچ جریان موتور پمپ به طور مستقیم از میان این اتصالات نمی‌باشد.  بنابراین آن معمولا فقط برای جریان‌های پایین برای تاخیرعمل فنری که برای اتصالات سوئیچ سطح شناوری به کار برده شده استفاده می‌شود. درجه بندی اتصالات سوئیچ‌های شناوری هرگز نبایداز رنج تجاوز کند. تاخیر با اتصالات وظیفه سنگین به عنوان کنتاکتور شناخته می‌شود. صاحب کارخانه موتور پمپ، اغلب اتصالات مناسب با جریان کنترلی روی موتورهایشان فراهم می‌کند. این موارد به سوئیچ‌های شناوری KARI اجازه می‌دهد که به طور مستقیم متصل شوند. اگر کنتاکتورها آماده نباشند؛ نرخ اتصال به روشن و خاموش شدن یک پمپ نیاز دارد. وقتی موتورهای پمپ روشن و خاموش می‌شوند آن‌ها می‌توانند چندین جریان موج زودگذر برای زمان‌های بزرگ تری که جریان جاری ثابت است تولید کنند. منابع تاخیر و کنتاکتورها معمولا برای درجه بندی ماکزیمم برای اتصالاتشان، به عبارت دیگر تعداد مجاز موتور پمپ اسب بخار می‌باشد.

 

مکان تصادفی؛ ایمنی ذاتی:

سوئیچ‌های سری‌های KA ناحیه درجه بندی تصادفی ندارند؛ از این رو آن‌ها سوئیچ‌های ساده بدون فعالیت اجزاء الکتریکی، آن‌ها در وضعیت‌های تصادفی استفاده می‌شوند؛ آن‌ها در اتصالات با نرخ دسترسی و نصب به طور ذاتی در یک حصار بی خطر به کار برده می‌شوند. تکنیک ذاتا بی خطر در یک دسترسی متناوب با امتحان انفجار ( احتراق ) مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش قدیمی مانع از انفجار در محیط تصادفی روی مکان همه مدار الکتریکی و اجزاء در باکس‌های سنگین و مجرا ی آبگذر می شد؛ بنابراین اگر انفجار توسط مدار الکتریکی جرقه ایجاد کند؛ آن را شامل خواهد بود و راه گریزی به داخل منطقه تصادفی ندارد. با امنیت ذاتی، مدارات خاص و حصار به داخل یک تجهیز بیرونی ساخته شده که هیچ سیم کشی جاری به داخل وضعیت تصادفی و مقدار کافی ولتاژ و جریان (توان) به سبب انفجار ندارد. ترکیب با امنیت ذاتی برای سری سوئیچ‌های KA در زیر مصور شده است. فروشنده به اطلاعات اضافی روی نیازمندی‌ها در وضعیت تصادفی برای شلیک الکتریکی محلی آن‌ها و توانایی ساختمان برای اتصالات نیاز دارد.

 

تقاضاهای سری‌های نوع KA:

مدل  1H و3H: کنترل تناوبی پمپ‌های خالی با آلارم سطح بالا

مدل 2HL یاM2AY: کنترل دو آلارم بالا و پایین

مدل 3HE: کنترل پمپ خالی با آلارم سطح بالا

مدل: 4H پمپ‌های خالی با آلارم سطح بالا و پایین

مدل 4L5E: کنترل تناوبی پمپ‌های پر با آلارم سطح پایین

 

 

انتخاب:

·         دمای کاری بالا با 175 F (80 درجه سانتی گراد)

·         کابل سفارشی با طول خاص

·         سوئیچ‌های کوچک تر گوناگون با 21/2in 

·         تناوب منطقی سوئیچ‌های نقطه ای نرمال باز یا نرمال بسته ( NOیا  NC)

·         کابل‌های تناوبی در ATON ( لاستیک ) و پلیورتان

·         کابل تناوبی در TPU

·  کابل تناوبی در PTFE (هادی‌های MAX.4 برای3 یانقطه‌های سوئیچ از دست رفته)

·         وزن‌هادی در مکان از پوشش وزنی پلی پروپیلن

 

 

جدول انتخاب مدل:

سوئیچ‌های شناوری KARI برای چهار سوئیچ سطح جداگانه در یک شکل مخروطی شناوری آماده شده است. یک وزن روی کابل، برای میزان کردن تفاوت بین نقاط سوئیچ شده استفاده می‌شود. جزئیات کامل شکل استاندارد متفاوت در جدول زیر داده شده است. برای نصب و جزئیات اضافی درخواست، برای سری KA دستی پرسیده شده است.

توجه: یک وزن کابل برای سیگنال سطح شناوری آماده نشده است.

انتخاب درست سوئیچ‌های سری KA:

سوئیچ‌های شناوری سری KA برای چهار سوئیچ سطح جداگانه در یک شکل مخروطی آماده شده است. وزن روی کابل برای میزان کردن تفاوت بین نقاط سوئیچ شده استفاده می‌شود. جزئیات کامل ترکیب استانداردهای متفاوت در صفحه قبل داده شده است. بعضی وقت‌ها دسته بندی سوئیچ‌ها ممکن است نیاز به ارتفاع نقاط سوئیچ شده یا محل پمپ داشته باشد. درخواست مهندسان ما کمک به استفاده کننده در انتخاب بهترین مدل یا ورژن برای خصوصیات مورد نیاز می‌باشد:

 

1- تعیین شماره کنترل سطح نقطه ای که احتیاج می‌باشد: برای مثال، یک نقطه برای آلارم و دو نقطه برای عملکرد پر یا خالی

2-  انتخاب مدل مورد نیاز

3- اگر جسم جامد معلق نباشد؛ سنگینی خاص مایع بزرگ تر از 0.95 و بیش تر از دو سوئیچ نقطه ای جداگانه نیاز نمی‌باشد؛ سوئیچ‌های سری کوچک تر M ممکن است استفاده شود

4- اگر یک وضعیت خاص وجود داشته باشد (سازش ماده و...) یک تعدادی از انتخاب‌ها متغیر می‌باشد.

5-  برای اطلاعات درخواست‌های جزئیات بیش تر و نصب دستگاه روی درخواست سوئیچ‌های شناوری سری KA یک کپی از صاحب دستی انتخاب شده است.

 


دسته بندی : سنسورداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo